ODSÁVÁNÍ VÝFUKOVÝCH PLYNŮ

    | | | | |

Odsávání výparů a prachu z průmyslové výroby

Odsávací rameno PAREX

Odsávací rameno PAREX bylo navrženo pro odsávání plynů, výparů, par
a prachu z technologických procesů svařování, broušení, řezání, leštění, odlévání, a pod. Má promyšlenou nosnou konstrukci oddělenou od odsávacích dílů. Nosné části ramene proto nejsou ovlivňovány nečistotami
a tím mohly být podstatně zmenšeny. Takové řešení usnadňuje snadnou výměnu otvoru ventilačních dílů. Rovnoměrného vyvážení a jednoduchosti nastavení ramene je dosaženo použitím manipulačních členů. Počet kloubových spojů byl proto redukován na minimum. Odsávací rameno muže být nainstalováno jak přímo na stěnu pomocí rotačního kloubu a stěnového držáku, tak i na odsávací vozík na kolejnici ALU. Standardní délka ramene je 2, 3 a 4 m a díky speciálnímu výložníku je možné ho prodloužit až o 8 m.

Dostupné délky ramen PAREX

Rameno je k dispozici ve dvou verzích s různým průměrem odsávacího potrubí - D 160 mm (max množství 1300 m3/h) nebo D 200 mm (max množství 2000 m3/h).

V závislosti na druhu sestavy ramene, může být úhel otáčení 180° při montáži na stěnu, 230° při montáži na sloup a 360° při montáži na odsávací vozík. Při použití prodlužovacího ramene je maximální úhel až 230°.

Pohyb ramen PAREX v závislosti na způsobu instalace

Teplotní odolnost odsávání je 100°C. Rameno lze připojit přímo k ventilátoru, nebo může být součástí většího systému odsávání.

Odsávací rameno Parex s výložníkem

Odsávací rameno může být prodlouženo o další výložník. Maximální délka výložníku může být až 5 m ale dosah se může zvýšit až na 8 m s výložníkem vybaveným dvěma klouby pro snadné vodorovné nastavení polohy ramene.

Dostupné délky sestav ramen s výložníkem
(Pro zvětšení klikněte na tabulku)

V závislosti na rozsahu sestavy ramene může být úhel otáčení 180° při montáži na stěnu, nebo 230° při montáži na sloup.

Dosah ramen PAREX s prodloužením v závislosti na způsobu instalace

příklady použití

JMT solution s.r.o., Pavlíkova 267, Frýdek-Místek, tel. +420 604 971 666, e-mail: info@jmtechnic.cz