ODSÁVÁNÍ VÝFUKOVÝCH PLYNŮ

    | | | | |

Jednoduché odsávače

Jednoduché odsávání výfukových plynů

Jednoduché odsávání je ekonomické řešení pro odsávání výfukových plynů z hal, garáží a autoservisů. Používá se pro sevisní stanoviště vozidel, které nejsou v pohybu. Skládá se z ventilátoru, sací hadice a sací koncovky (nástavce). Dostupné verze se liší průměrem a typem sací hadice, tepelnou odolností, typem koncovky a velikostí ventilátoru. Sací hadice může být zavěšena na lanku nebo uložena na závěsu přišroubovaném na stěně. To zabrání pokládání hadice na podlahu a udržet jí v čistotě a tím prodloužit životnost hadice i koncovky. Jednoduché odsávání se snadno instaluje a ovládá. Jeho jednoduchá konstrukce zaručuje dlouhý a bezporuchový provoz.


Jednoduché odsávání výfukových plynů s balancérem (vyvažovačem)

Jednoduché odsávání může být volitelně vybaveno pružinovým balancérem (vyvažovačem). Když odsávání již není na výfuku pořeba, balancér táhne hadici automaticky nahoru. Když je koncovka připojena k výfuku, balancer udržuje hadici nad podlahou. Tím se snižuje nebezpečí zničení hadice nebo koncovky kopnutím nebo šlápnutím. Jednodiché odsávání s balancérem je používáno na stanovištích dílen, autoopraven a stanic technické kontroly. Hadice jsou k dispozici v průměrech od 100 do 150 mm. Odsávač může být připojen přímo k ventilátoru nebo k potrubnímu rozvodu.Dvojité odsávání výfukových plynů

Dvojité odsávání výfukových plynů obsahuje dva hadicové vstupy a umožňuje obsluhovat jeden nebo dva výfuky. Dostupné jsou verze s hadicí typu S o průměru 3" (75 mm) a také s hadicí typu NR-CP o průměru 4" (100 mm). Kompletní sestava se skládá ze dvou hadic s koncovkami a ventilátoru. Zařízení může být ukotveno ke stěně nebo ke sloupu. Upevnění na strop je možné pomocí volitelného držáku. Odsávání může být použito jak v servisních dílnách tak i ve stanicích technické kontroly.


 

Sestavy jednoduchých / dvojitých odsávání výfukových plynů
(Pro zvětšení klikněte na tabulku)

příklady použití

JMT solution s.r.o., Pavlíkova 267, Frýdek-Místek, tel. +420 604 971 666, e-mail: info@jmtechnic.cz