ODSÁVÁNÍ VÝFUKOVÝCH PLYNŮ

    | | | | |

Příslušenství

Sací hadice

V nabídce Norfi se nachází široký sortiment sacích hadic pro odsávání výfukových plynů jak z osobních tak i nákladních automobilů. Jednotlivé typy se liší svou konstrukcí, použitými materiály, mechanickou pevností a teplotní odolností. Standardní hadice jsou vyrobeny z plastu nebo pryže s teplotní odolností až do 180°C s ocelovou nebo teflonovou výstuží. Hadice s vysokou tepelnou odolností do 750°C jsou vyrobeny z několika vrstev materiálů, jako jsou skleněná vlákna nebo Viton. Použité materiály s ocelovou spirálou zaručují vysokou životnost i při nejnáročnějších průmyslových aplikacích.

Hadice typ S Hadice typ NR-B / NR-CP Hadice typ FC-3 Hadice typ SG

Více informací na téma sacích hadic se nachází zde

Sací koncovky

Norfi nabízí široký sortiment sacích koncovek pro motorová vozidla. Od standardních řešení výfukových koncovek určených pro konkrétní vozidla tak i pro netypicky umístěná výfuková potrubí. Základní sací koncovky jsou vyrobené z hliníku nebo pryže s přímým přitlačením k výfukovému potrubí nebo jsou vybaveny upevňovacím klíčem. K dispozici jsou verze s různými průměry, s manuální nebo automatickou pojistkou, pro vozidla s jedním nebo dvěma výfuky.

Sací koncovka, přítlačná Hliníková koncovka
s upínacím klíčem
Pryžová, oválná koncovka s upínacím klíčem Pryžová, okrouhlá koncovka s upínacím klíčem Koncovka se systémem automatického odepnutí

Pneunatická koncovka

Skupina pneumatických koncovek se upíná na sací potrubí pomocí vaku, kterým se čerpá vzduch do koncovky. Pneumatická koncovka je určena pro většinu výfukových systémů díky absenci kovových částí. Tím je minimalizováno riziko nechtěného poškrábání částí výfuku a je ideální pro použití na dekorativní tlumiče.

Pneumatická odsávací koncovka

T-kusy pro dvojité odsávání výfukových plynů

U vozidel se dvěma výfukovými vývody se používají T-kusy se dvěma sacími koncovkami. Po připojení t-kusu na výfukové potrubí je pak velmi jednoduché připojit opačný konec na jakýkoli systém odsávání a nevyžaduje žádné další spojky nebo přechodové prvky. K dispozici jsou verze výfukových koncovek s krukovým nebo oválným otvorem, bez a s upínacím klíčem nebo s pneumatickým upínáním.

T-kus s koncovkami
s upínacím klíčem
T-kus s koncovkami
s pneumatickým upínáním
 

Sací koncovky na stojanu

Stále více automobilů má výfukové potrubí schované v podvozku nebo v obtížně dostuných místech a není tedy možné použít tradiční sací nástavce (koncovky). Aby bylo možné odsávat výfukové plyny z těchto vozidel, inženýři v NORFI vyvinuli šitoké porfólio sacích nástavců umístěných na stojanu nebo vozíku. Sortiment obsahuje nástavce pro osobní i nákladní automobily s jednoduchým nebo dvojitým výfukem. Stojany jsou vybaveny regulací výšky, úhlové vychýlení a v případě nákladních automobílů a autobusů regulaci hloubky vysunutí pod podvozek.

Sací koncovky na stojanu Sací koncovka na stojanu pro nákladní automobily a autobusy

Sací koncovka pro Mercedes-Benz Actros

Spolu se společností Mercedes-Benz Service MBVD byla Norfi vyvinuta sací koncovka určena přímo pro nejnovější generaci nákladních automobilů Actros, splňujících normu EURO 6 a zároveň pro další starší typy automobilů Mercedes. Koncovku je možné bez problémů nasadit do existujícího odsávacího systému pomocí ergomomického spojení. Koncovka je vyrobena z odolného hliníku se speciální vrstvou pro ochranu karoserie automobilu proti poškrábání. Konstrukce koncovky umožňuje regulaci výšky a také zajištění optimální polohy na výfukové potrubí.

Sací koncovka vyvinutá pro automobily Mercedes-Benz Actros

Kliknutím na odkazy níže naleznete více informací na téma sacích koncovek na stativech:

- Sací koncovky na T-kusech
- Sací koncovky na stojanech

JMT solution s.r.o., Pavlíkova 267, Frýdek-Místek, tel. +420 604 971 666, e-mail: info@jmtechnic.cz