ODSÁVÁNÍ VÝFUKOVÝCH PLYNŮ

    | | | | |

Kolejnicové odsávání Technorail

Konstrukce kolejnice Technorail

Kolejnicový profil typu TECHNORAIL je zařízení pro odsávání výfukových plynů, určené pro stacionární stanoviště. Může být nainstaliván pro řadu vedle sebe stojících vozidel nebo podélně se servisním kanálem. Na kolejnici nainstalovaný vozík s hadicí a koncovkou, se ručně přesouvá do pozice, kde je právě nutné odsávat výfukové plyny. Toto řešení umožňuje snížit množství instalovaných zařízení, což zjednodušuje instalaci a snižuje investiční náklady. Použití  dvou vozíků umožňuje obsluhovat dvě vozidla současně nebo jedno vozidlo s dvojitým výfukem. Pro nákladní vozidla používají vozíky s větším průměrem hadice a ventilátorem pro zvýšení účinnosti. Volitelně může být kolejnice TECHNORAIL vybavena automatickým systémem odepnutím odsávací koncovky. Systém TECHNORAIL byl navržen pro práci v normálních podmínkách, které se nacházejí v automobilových servisních dílnách.

Profil kolejnice Technorail

Kolejnice TECHNORAIL je jízní dráhou pro odsávací vozík s hadící a koncovkou, a zároveň je to odsávací kanál pro odtah výfukových plynů ven. Systém TECHNORAIL se liší od konkurence tím, že dráha vozíku je zcela oddělena od vzduchového kanálu. Díky tomu nemájí nečistoty ve výfukových plynech vliv na dráhu vozíku. Tím je významně ovlivněna stabilita a spolehlivost zařízení. Speciální tvar profilu umožňuje při instalaci zavěšení co 6m.

Odsávací vozík Technorail

Odsávací vozík je celý vyroben z hliníku, což je výhodné pro celkovou tuhost a nízkou hmotnost systému. Je vybaven 10 kolečky, které zajišťují stabilní chod a zabraňují pádu vozíku. Hadicové připojení v rozsahu 75 až 150 mm umožňuje obsluhovat jak osobní automobily, dodávky, tak i nákladní automobily. Volitelně může být vozík vybaven uzavírací klapkou průtoku vzduchu, když není odsávání používáno.


Příklady použití

JMT solution s.r.o., Pavlíkova 267, Frýdek-Místek, tel. +420 604 971 666, e-mail: info@jmtechnic.cz