ODSÁVÁNÍ VÝFUKOVÝCH PLYNŮ

    | | | | |

Ramena pro odsávání výfukových plynů

Odsávací ramena pro dynamometry a testovací stanoviště

Pro testovací stanoviště a zkušebny s dynamometry NORFI vyvinulo speciální odsávání, které je charakterizováno vysokou teplotní odolností hadice, robustní odsávací nástavec (koncovka) se samonosnou konstrukcí umožňuje lehké a rychlé nastavení polohy ramene. Odsávací nástavec se pouze přiblíží k výfukovému potrubí. Díky tomu je kompatibilní s většinou vozidel. Díky sadě plynových pístů se rameno velmi lehce ovládá, nastavuje a vždy udržuje nastavenou pozici. Aby bylo možné obsluhovat vozidla se dvěma výfuky, je nutné použít dvě ramena. Odsávací ventilátor je vybírán individuálně. Ramena jsou dostupná v několika verzích, lišících se délkou, teplotní odolností a odsávaným množstvím.
V závislosti na instalované hadici může být teplotní odolnost od 300 do 500°C. Odsávané množství je 1200 m3/h pro průměr hadice 160 mm nebo 1800 m3/h pro hadici s průměrem 200 mm.


Odsávací ramena typu Combi

Pro vozidla s horním výfukem Norfi navrhlo speciální odsávací rameno typu Combi. Obsahuje nosnou konstrukci, kterou v nastavené poloze drží polohovací systém. Rameno je instalované na kolejnici ALU 250 zavěšené podél servisního místa, což výrazně rozšiřuje pracovní dosah ramene. Rameno je dostupné v délkách 1,9 m a 2,8 m. Montáž ramene na pojízdném vozíku umožňuje značné zvětšení pracovního rozsahu, např. obsluhu vozidel podél servisního kanálu. Díky otočné hlavě a výškovému nastavení ramene je možné nastavit rameno k výfuku každého vozidla. Sací nastavec má nastavitelný pracovní úhel od 0°- 90°. Rozšířená verze ramene zvládne obsluhu vozidel s horním i dolním výfukem. Pro snížení množství odsávaného vzduchu je možné použít škrtící klapky k určení proudění vzduchu z ramene nebo z hadice.Otočná odsávací ramena

Rotační odsávací rameno je ideální pro odsávání výfukových plynů vozidel,
a zároveň výparů a prachu z technologie kdekoliv je potřeba, zejména pro těžké pracovní podmínky a maximální pracovní rozsah. Rameno je namontováno na stěnu pomocí otočného zavěšení, které zajišťuje pracovní úhel natočení 180°, je vybaveno třecí brzdou pro zastavení natáčení. Může být instalováno na kolejnici ALU 150 a vozík, může být osazeno flexibilní sací hadicí, odsávacím ramenem PAREX nebo sacím bubnem. Rameno se dodává v délkách 2-7 m. Spojovací potrubí je ve výšce zavěšení, průměr připojení je 200 mm.

 

 Odsávací ramena pro lokomotivy a speciální vozidla

V naší nabídce NORFI máme také odsávací ramena pro dieselové lokomotivy, velké stavební nebo speciálních vozidla.

Ramena pro lokomotivy jsou navrženy na odsávacím kolejnicovém profilu ALU verze LOCO s oddělenými kanály. Vyznačují se vysokou účinností
a provozní rozsah umožňuje zvládnout i ty nejnáročnější aplikace. Ramena se pohybují podél výfuku železničního vozidla a jsou vybaveny manuálním nebo automatickým připojením sací koncovky.

Systémy pro vozidla zvláštního určení mohou být na základě polohy výfuku individuálně navrženy a přizpůsobeny potřebám a požadavkům zákazníka. Pro další informace, prosím, kontaktujte společnost JMT solution.

 

 


příklady použití

JMT solution s.r.o., Pavlíkova 267, Frýdek-Místek, tel. +420 604 971 666, e-mail: info@jmtechnic.cz