ODSÁVÁNÍ VÝFUKOVÝCH PLYNŮ

    | | | | |

Řízení ventilátoru

Automatické spínání ventilátoru

Systém automatického spínání ventilátoru je výhodná alternativa k tradičnímu spouštění umístěnému na stěně. Ventilátor se spouští v okamžiku pohybu odsávací hadice a otevření klapky, vypnutí pak proběhne po odepnutí hadice a zavření klapky. Sestava se skládá z automatického spouštěče, ovládané škrtící klapky, kartáčů na pohyblivém sběrači a proudové kolejnice zavěšené vedle odsávací kolejnice.

Regulace výkonu ventilátoru

V systémech, kde je jeden ventilátor připojen k několika odsávacím místům, má Norfi připraven ventilátor řízený měničem. Systém se skládá z tlakového snímače, nacházejícího se uvnitř zařízení a ovládací skříně s měničem.
V době otevření nebo zavření škrtící klapky sensor vyšle signál o změně podmínek a měnič pak optimálně přizpůsobí rychlost ventilátoru. Tento systém se nejčastěji používá v systémech kolejnicového odsávání výfukových plynů, kde je instalováno několik vozíků. Tato funkce je rozšířením automatického ovládání ventilátoru. Regulace ventilátoru poskytuje hmatatelné výhody v podobě úspor elektrické energie spotřebované ventilátorem při odsávání plynů ven z haly.

Novinkou v nabídce Norfi je systém automatického spínání ventilátoru pro vozíky Technorail.

JMT solution s.r.o., Pavlíkova 267, Frýdek-Místek, tel. +420 604 971 666, e-mail: info@jmtechnic.cz