ODSÁVÁNÍ VÝFUKOVÝCH PLYNŮ

    | | | | |

Výrobní linky v automobilkách

Průmyslové instalace odsávání výfukových plynů jsou plně integrovány ve výrobní lince. Umíme navrhnout jak standardní řešení pro stanoviště oprav, tak i plně automatický systém pro výrobní linky vytvořený na míru podle požadavku. Obsluha odsávání NORFI se v těchto případech zužuje pouze na zapnutí nebo vypnutí systému, ostatní procesy jsou automatické. U bezkontaktního řešení není zapotřebí ani vložení sacího nástavce na výfukové potrubí, systém je automatický a rozpozná vozidlo i polohu výfukového potrubí.

Montážní linka

Pro montážní linky v automobilkách nabízí Norfi dva systémy - systém tradiční a systém bezkontaktní (non-contact). V tradičním systému se sací nástavec (koncovka) zakládá na výfukové potrubí ručně prostřednictvím obsluhy. Ostatní procesy jsou automatické. Odepnutí sacího zástavce z výfukového potrubí nebo návrat vozíku do výchozí pozice probíhá plně automaticky. Systém "non-contact" je plně automatický. Obsluha se nemusí starat o založení sacího nástavce, protože vozík na kolejnici si najde mezeru mezi vozidly a přizpůsobí svou pozici k výfukovému potrubí. Celek je řízen počítačovým centrem a jednotlivé komponenty komunikují spolu navzájem (každý vozík je plně autonomní).

Video zdviže odsávání výfukových plynů na výrobní lince

Stanoviště kontroly sbíhavosti

Pro stanoviště kontroly sbíhavosti nabízí Norfi dva systémy - systém tradiční a systém bezkontaktní (non-contact). V tradičním systému se sací nástavec (koncovka) zakládá na výfukové potrubí ručně prostřednictvím obsluhy. Ostatní procesy jsou automatické. Odepnutí sacího zástavce z výfukového potrubí nebo návrat vozíku do výchozí pozice probíhá plně automaticky. Systém "non-contact" je plně automatický. Obsluha se nemusí starat o založení sacího nástavce, protože vozík na kolejnici si najde mezeru mezi vozidly a přizpůsobí svou pozici k výfukovému potrubí.

Pro testovací stanoviště (Drive Vehicle Test) se nejčastěji používají podlahové systémy, integrované přímo do testovacího stanoviště. Vzhledem ke zkouškám automobilů pod zatížením a při vysokých otáčkách motoru musí systémy odsávání výfukových plynů splňovat specifické požadavky na teplotní odolnost.

Linka automatického nabíjení akumulátorů

Sortiment Norfi není pouze odsávání výfukových plynů. Použití nachází také v jiných aplikacích. Nejnovějším výrobkem je linka automatického nabíjení akumulátorů, určena pro automobilové výrobní linky.

V mnoha automobilových továrnách výrobní proces vyžaduje, aby v průběhu výroby bylo vozidlo bez baterie. Cílem našeho systému je, aby byla baterie nabíta co nejdříve po vložení do vozidla pro spuštění motoru. Energie potřebná ke spuštění motoru je také dodávána naší jednotkou.

Výrobní proces vyžaduje, aby se zařízení pro nabíjení akumulátorů pohybovalo souběžně stejnou rychlotí jako dopravníkový pás výrobní linky. Systém čidel kontroluje pozici pojezdu a reguluje změny rychlosti nebo zastavení dopravníkového pásu. Po odpojení, při ukončení procesu nabíjení se jednotka automaticky vrací do výchozí pozice.


příklady použití

JMT solution s.r.o., Pavlíkova 267, Frýdek-Místek, tel. +420 604 971 666, e-mail: info@jmtechnic.cz